Україна приєднується до COVAX, забезпечуючи себе траншем вакцин

Україна приєднується до COVAX, забезпечуючи себе траншем вакцин

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час брифінгу, що Україна отримає транш вакцин проти Covid-19, після реєстрації та перекваліфікації увідповідності до вимог ВООЗ.

За інформацією "Укрінформу", отримувачами вакцини в першу чергу будуть працівники медичних закладів та ті, хто щоденно працюють в умовах з високим ризиком зараження, наприклад Державна служба України з надзвичайних ситуацій, правоохоронні органи, викладачі та працівники шкіл. Ляшко підтвердив, що літні люди також матимуть право на перший транш.

Все це стане можливим завдяки приєднанню країни до світового плану вакцин проти коронавірусу COVAX. Проєкт спрямований на підтримку та справедливий розподіл вакцини, гарантуючи, що кожна країна-учасник отримає транш медикаментів для забезпечення вакцинації 20% найбільш вразливих груп населення до кінця 2021 року. У липні проєкт нарахував участь 165 країн, тоді як наразі їх більше 180.

В даний час 180 кандидатів претендує на вакцини, з яких 10 знаходяться на фазі третьої клінічної стадії. Приєднавшись до глобальної ініціативи, Україна зможе отримати свій транш безкоштовно або за зниженою ціною в порівнянні з ринковою.