Для успішного виходу на ринок ЄС українському виробнику необхідно чітко дотримуватися правил постачання

Для успішного виходу на ринок ЄС українському виробнику необхідно чітко дотримуватися правил постачання Українська продукція має чималий потенціал на європейському ринку. Однак для виходу на європейський ринок українські виробники фруктів і овочів повинні бути не тільки впевнені в якості своєї продукції, а й готові вирішувати ряд логістичних та юридичних завдань, про це під час виступу на міжнародній конференції «Овочі та фрукти України – 2015» заявив європейський експерт з питань аграрної логістики та оптових ринків Яцек Аустен.
 
«Український виробник на даний момент ще не заробив якогось авторитету на європейському ринку, і для вдалого виходу на ринки ЄС йому необхідно провести дуже велику роботу, – розповів Аустен. – І тут йдеться не лише про якісні характеристики (низький вміст хімічних речовин, екологічність продукції тощо), а й про наявність всіх дозвільних документів, сертифікатів. Також виробник повинен гарантувати покупцеві швидкий прохід митниці, бо кожну добу затримки вже впливають на якість продукції».
 
При цьому експерт звернув увагу учасників конференції на те, що для європейських покупців дуже важливо дотримання графіку поставок.
 
«Ви повинні розуміти, що якщо було обіцяно, що продукція приїде в розподільний центр о четвертій ранку, то вона повинна приїхати о четвертій ранку, тому що вже о п’ятій заплановане її розвезення супермаркетами, – наголосив Аустен. – І якщо ви порушите цей графік, ви будете не тільки оштрафовані, але й можете взагалі втратити покупця».
 
Європейський експерт з питань аграрної логістики та оптових ринків Яцек Аустен переконаний, українські овочі й фрукти користуються популярністю на європейському ринку і за умови правильного ведення бізнесу ця популярність лише зростатиме.
 
А ось, міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко нещодавно заявив про хороший потенціал для розвитку виноградно-виноробної галузі України. За його словами,
Україна готова збільшити обсяги експорту вина до Китайської Народної Республіки, що є досить перспективним напрямком зовнішньої торгівлі.
 
І, хоча протягом кількох останніх років в Україні спостерігаються негативні тенденції в розвитку виноградно-виноробної галузі, однак Павленко переконаний, за спадом завжди йде підйом.
 
Нині в Україні налічується 15 природних виноградарських макрозон і 58 мікрозон, що дає можливість виробляти унікальні різновиди винопродукції. Вино українського виробництва експортується в 20 країн світу. Загальна площа виноградників з урахуванням АР Крим становила 75,1 тисяч гектарів. «Після анексії Криму ми втратили близько 20 тисяч гектарів плодоносних площ. Зараз найбільш плодоносні площі виноградників розташовані в Одеській (27,5 тисяч гектарів), Миколаївській (5,8 тисячі гектарів), Херсонській (5,1 тисячі гектарів) та Закарпатської (3,7 тисячі гектарів) областях», - зазначив міністр.
Серед головних проблем України розвитку виноградно-виноробної галузі Укрраїни Павленко називає скорочення площ закладки нових виноградників, нестача державної підтримки на відновлення і проведення робіт із догляду за багаторічними насадженнями.
Однак збільшення поставок українського вина в Китай, на думку Павленка, хороший стимул усім працювати краще.