Українці – чемпіони світу

У 2014 році колекція спортивних досягнень України поповнилася численними нагородами –  українці неодноразово ставали чемпіонами світу. Наші спортсмени – наша гордість. Незважаючи на нестачу фінансування, й часом «спартанські» умови тренування, наші хлопці та дівчата демонструють неабиякі спортивні таланти, прославляючи Україну на весь світ. 2014 рік не став винятком. Українські чемпіони з усіх куточків світу везли на Батьківщину свої «трофеї».

Чи не «найсвіжіші» із них – шість медалей, здобуті українськими кікбоксерами на чемпіонаті Європі, який наприкінці осені відбувся у Словенії. На Батьківщину вони привезли рівну кількість золотих, срібних і бронзових нагород – по дві кожної. Звання чемпіонів отримали Олександр Желепа (до 94 кілограмів і Володимир Демчук (до 69 кілограмів).

З «золотом» повернувся додому й Ігор Северин.  У країні сонця, що сходить, на чемпіонаті світу із бойового самбо, поборовши суперника з Болгарії з результатом 2:1. Северин приніс українській збірній перше «золото» Чемпіонату світу-2014.

А от у Китаї 26-річний Василь Ломаченко – чемпіон світу за версією WBO в напівлегкій вазі вперше захистив титул. Одноголосним рішенням суддів українець переміг тайця Чонлатарна Піріяпіньйо. І це зважаючи на те, що наприкінці четвертого раунду Ломаченко травмував ліву руку і вів поєдинок лише правою!

Абсолютний чемпіон світу у суперважкій вазі Володимир Кличко поборов болгарина Кубрата Пулєва. Кличко відправив його у нокаут вже у 5 раунді. Нразі в спортивному активі українського чемпіона світу 63 перемоги, 53 нокаутом із них – нокаутом.

Неабияку спритність продемонстрував і каноїст Юрій Чебан.  На чемпіонаті світу, який проходив наприкінці літа у Росії, олімпійський чемпіон з веслування переміг у фінальному заїзді на дистанції 200 метрів. І, хоча на другій половині дистанції українця наздогнав росіянин Олексій Коровашко, проте після перегляду відеозапису судді таки встановили: саме українець зумів зробити ключовий гребок перед фінішем. Чебан, який подолав дистанцію в 200 метрів за 38,13 секунди, випередив Коровашкова на 0,01 секунди!

А ось, український спортсмен Олег Верняєв цьогоріч продемонстрував «вищий клас» у вправі на паралельних брусах. У Китаї на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики, українець впевнено переміг супротивників із результатом 16,125 балів.

Не пасе задніх й українська чоловіча збірна зі спортивної стрільби. На чемпіонаті світу, який проходить в Іспанії, українці Олександр Петрів, Павло Коростильов і Роман Бондарук у стрільбі з малокаліберного пістолета продемонстрували найкращі результати серед інших команд. У заліку української збірної загалом п'ять нагород: три бронзові, срібна і золота.

Серед найкращих гри для розуму теж українець. На Чемпіонаті світу з шахів, який проходив у Південно-Африканській Республіці, перемогу здобув юний Олександр Бортник. Вісімнадцятирічний гростмейстер  виграв усі партії турніру у категорії «юнаки до 18 років». Та до перемог шахісту не звикати. Раніше Бортник уже двічі був чемпіоном Європи: у 16 і 14 років.

Проте, «золото» цьогоріч у колекцію України приносили не лише молоді дарування, але й так би мовити, спортсмени зі стажем і досвідом. Так, на чемпіонаті світу серед ветеранів (50-59 років), який проходив в Угорщині почесну золоту медаль виборов український шпажист Володимир Соколов. Не зважаючи на рекорду кількість учасників у своїй віковій категорії – 83, він впевнено виборов «золото». До речі, Володимир Соколов уже другий рік поспіль повертається зі світового чемпіонату ветеранів із найвищою нагородою.

Символічно, що кожен із чемпіонів-українців свою «золоту» перемогу у першу чергу присвячував Україні.