Пенсії пенсіонерам, які працюють: особливості нарахування після 1 квітня 2015 року

1 квітня нинішнього  року набув чинності закон, який вніс чимало змін у пенсійне законодавство України, а отже породив купу непорозумінь і ще більше запитання. Чи не найперше з них: як виплачуватимуть пенсії пенсіонерам, які й досі працюють?

Фахівці галузі пенсійного законодавства пояснюють: інвалідам І та ІІ груп, інвалідам війни ІІІ групи та учасникам бойових дій, а також деяким іншим категорія громадян, на яких поширюється чинність пункту 1 вже згаданого закону, пенсія виплачується у повному обсязі. На її розмір ніяк не впливають, ні її вид, ні Закон, відповідно до якого таку пенсію призначено. 

На запитання про те, з яких строків поновлюється виплата пенсії після звільнення з роботи або змінюється порядок її виплати після звільнення з посади, юрист Олена Місяць відповідає: «Виплата пенсії поновлюється з наступного дня після звільнення з роботи. Виплата здійснюється у повному обсязі Порядок виплати змінюється з дня, який йде наступним після дня звільнення з посади».

Чи виплачуватиметься пенсія у період отримання доходу за виконану роботу, якщо пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору?

«Так, - відповідає юрист, - але пенсія буде виплачуватися лише у розмірі 85%. Проте, не менше як 1423,50 гривень».

Яким чином з 1 квітня нинішнього року з пенсій пенсіонерів, які працюють сплачується податок на доходи фізосіб?

«Пенсія виплачується пенсіонерові, який працює у розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше як 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, тобто 4250,00 гривень, - пояснює Олена Місяць. – Проте, у випадку, коли розмір пенсії перевищує суму у 3654 гривень за місяць, то решта пенсії підлягає оподаткуванню. Податок на доходи фізичних осіб складає 15 відсотків».

Які документи необхідно надавати пенсіонерам, які працюють задля уточнення періоду й характеру роботи після 1 квітня 2015 року?

«По-перше, слід повідомити орган, який призначає пенсію про те, що особа працевлаштувалася,  каже юрист. – Це можна зробити, написавши відповідну заяву, вказавши у ній дату  працевлаштування і вид зайнятості. По-друге, до заяви слід додати документи, які підтверджують інформацію, викладену у ній. Це копія трудової книжки з відповідним записом, витяг з наказу про прийняття на роботу,  копію цивільно-правового договору».